2017. December 13. Szerda, Luca napja
Külkapcsolatok

Ifjúsági tábor „Nagy tavak, egész kicsiben”
Táborozások Németországban

A testvérvárosi kapcsolatnak köszönhetően az iskola tanulói részt vehetnek egy EU-s projekt keretében németországi táborokban.
A három részes projekt célja: a Lausitzi tóvidék megismerése és a térség változásainak nyomon követése makettek formájában. A térségben jelentős barnakőszén bányászat folyt és ennek a nyomait szeretnék eltüntetni úgy, hogy a keletkezett kráterekből mesterséges tavakat hoznak létre. A projekt első évében (2009) a 30 évvel ezelőtti állapotot makettoztuk le, a második évben (2010) a jelenlegi állapotot, a harmadik évben (előreláthatólag 2011-ben) pedig azt, hogy a térség 30 év múlva hogy fog kinézni.
A tábor színhelye a Schwarzheide melletti hörlizi ifjúsági tábor volt.  Erdélyi magyar, lengyel és német fiatalokkal dolgoztunk együtt a maketten.  Minden országból 10 fiatal és 3 kísérőtanár vehet részt a projektben, a részvételi díj és az utazás jelentős hányadát az Európai Unió fizeti. A tábor jól felszerelt, van biliárdasztal, darts, több sportolási lehetőség. Szépen berendezett, fűthető faházakban voltunk elszállásolva, teljes ellátást kaptunk.

XENOS - Projekt

Karcag és Schwarzheide testvérkapcsolatának köszönhető, hogy iskolánk 2009-ben bekapcsolódott egy nagyszabású, az Európai Unió által is támogatott programba, a hároméves Xenos-projektbe. A rendezvény, a „Fiatalok Olimpiája a Nyitottságért, a Toleranciáért, a Demokráciáért, és az Egyenlő Esélyekért”, Elő-olimpiaként zajlott le Lausitz tartományban, melyet a lauchhammeri WEQUA GmbH, a finsterwaldei EEpL GmbH, valamint a Német Köztársaság Munka- és Szociális Minisztériuma szponzorált. Minden évben egy érdekes témát kell feldolgozni a projekt keretén belül. Az első év témája „Az én hazám és kultúrám” címet kapta, míg az ideiben a tanult szakmát mutathatták be a résztvevők.

48. hét: 2017. 11. 27 - 12. 01-ig

49. hét: 2017. 12. 04 - 12. 08-ig