2017. December 13. Szerda, Luca napja
Országos és megyei versenyeredmények

Országos Szakmai Tanulmányi Verseny

Idén is megrendezték az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt, amely a szakképzés legrangosabb megmérettetése.

A Szentannai Sámuel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium intézményét öt diák képviselte a mezőgazdasági gépésztechnikusi szakcsoportban.

Előzetesen három szakmai modulból tettek írásbeli vizsgát, majd az eredményük alapján huszonegy társukkal együtt meghívást kaptak a hétmodulos budapesti szóbeli döntőre.

A versenybizottság döntése alapján a 71 % feletti teljesítményt elért tanulók a szakmai vizsgán valamennyi modul alól mentességet kapnak 100 %-os teljesítménnyel és jeles végeredménnyel.

Tanulóink eredményei:

-  Hegyi László                                          4. helyezett (75,37 %)

-  Tóth Tibor                                             6. helyezett (75,14 %)

-  Simon Zoltán Zsolt                                8. helyezett (74,75 %)

-  Nagy-Szentesi Péter                            17. helyezett (66,76 %)

-  Kiss Attila                                           21. helyezett (64,03 %)

Felkészítő tanáraik a gépész szakmai munkaközösség dolgozói.

Gratulálunk, a diákoknak az eredményes részvételhez, a tanároknak a sikeres felkészítéshez.

Simon Gyula osztályfőnök

Ismét szentannais siker Szekszárdon!

A 2004 óta megrendezésre kerülő  országos Csapó Dániel emlékversenyen a Szentannai Sámuel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanulói eddig minden évben  lelkesen és sikeresen képviselték iskolájukat  és városukat, Karcagot. Ez ebben a tanévben sem történt másként. A nemes versengésen  a diákok három szekcióban mérhették össze tudásukat. Az első fordulóra egy 20-25 oldalas pályaművet kellett készíteniük, majd az arra érdemes diákok egy tíz perces előadás formájában mutatták be kutatásaik eredményeit.

A  2011/ 2012. tanévben Zsembeli Zsombor József 9. D osztályos tanuló „Zöldségnövények talajkímélő öntözése magas sótartalmú vizekkel” című pályamunkájával a hagyományos kertészeti növények, környezetkímélő technológiák bemutatása a gyakorlatban szekcióban I. helyezést ért el. Kimagasló eredményéhez ezúton is gratulálunk és további sikereket kívánunk!

Köszönjük az iskola, a Szentannai  Sámuel Alapítvány és a szülők támogatását, segítségét!

Kolostyákné Pljesovszki Zsuzsanna
szaktanár