2017. Október 21. Szombat, Orsolya napja
DÖK rendezvények

DÖK tervezett program

2011-2012-s tanév

1, Október 27 (csütörtök) 19:00 History koncert (Halloween)

2, December 6 (kedd) Mikulás napi karaoke party 19:00

3, 2012. február 14 (kedd) Valentin napi karaoke party 19:00

4, 2012. március koncert

5, 2012. május  Diákfőzőverseny

6, 2012. április 21. Diáknap

7, 2012. június első hete Tanévzáró diszkó

Kik a Mikulás legjobb segítői? - a kis Mikulások átestek a nagy Mikulássá váló avatásukon. Hagyományteremtő vetélkedő a Tekóban.

2011. december 6. … Mikulás. … A Szentannaiban ellenben nemcsak a Mikulás szorgoskodott, hanem a Diákönkormányzat tagjai is. Már hetek óta készülődtek, hogy a kilencedik évfolyamos tanulókat meglepjék egy kis játékkal, vidámsággal, és mikor máskor a legalkalmasabb ez az esemény, ha nem Mikulás napján!

Mondhatnám természetesen, a kilencedikesek csak azt tudták, hogy készülődnek a felsőbb évesek, de hogy mire, az még titok maradt a „Kik a Mikulás legjobb segítői?” vetélkedő kezdetéig. Így sokan félve, de bátran eljöttek és szembenéztek a kihívásokkal.

Hogy milyen kihívásokkal? Volt mindenféle: ügyességi, kreativitást igénylő és egy kis tudást számonkérő is. A tervezett másfél óra így csúszott több mint két órásra.

Hogy jól érezték-e magukat a résztvevők? IGEN! A kilencedikesek aktívan, lelkesen kivették a részüket; a dökösök szívesen pontoztak, előkészítettek, műsort vezettek; a nézők pedig sokat mosolyogtak, nevettek.

Kik nyertek? Mindenki! A diákok még jobban megismerhették egymást, az osztályfőnökök is teljesebb képet alkothattak az osztályaikról. De hogy ki volt az első helyezett, az a sok feladaton keresztül fej-fej mellett küzdő 9.A és 9.D között dőlt el. Az utóbbiak (9.D) nyerték el végül az első díjnak számító csokitortát.

Az est hátra levő részében a Szentannai diákjai együtt karaokéztak. A hangulat nagyon jó volt, és zárásképpen izgulni lehetett, hogy ki mit nyer, hiszen a tombolahúzás tette fel az i-re a pontot.

Összegezve 2011. december 6-a délutánját és estéjét: a kis Mikulások átestek a nagy Mikulássá váló avatásukon, és reméljük, hogy jövőre újabb Mikulásokat avathatunk és újabb hagyományt teremthetünk az iskolában!

- Szentannai DÖK -

DÖK